5 sposobów na to, by hipnoterapia mogła pomóc waszemu związkowi

Wszyscy doświadczamy niekiedy trudności w relacjach i możemy albo przez długi czas mieć nierozwiązane problemy, albo niestety się rozpadać. Nasze związki naturalnie przechodzą przez wzloty i upadki; czasami jesteśmy bardzo szczęśliwi, a na innych możemy czuć się samotni i odizolowani, a może po prostu nieszczęśliwi. Brak komunikacji jest często jednym z największych problemów w relacjach.

jak poprawić swój związekTwój partner powinien być jedyną osobą, z którą możesz rozmawiać o wszystkim, ale czasami trudno jest nawet znaleźć czas, aby spróbować, zwłaszcza jeśli żonglujesz dziećmi, pracą i innymi zobowiązaniami. Może jesteś zbyt zajęty, albo są inne "bardziej istotne" rzeczy, z którymi musisz sobie poradzić, albo po prostu czujesz się zbyt zmęczony i wyczerpany pod koniec dnia.

Trudność polega na tym, że ignorowanie problemów często powoduje komplikacje i dodatkowy stres na drodze. A jeśli czujesz się nieszczęśliwy, zły lub niespokojny, może to być przekazane na partnera i dzieci w rodzaju emocjonalnego "przekazać paczkę", która nikomu nie pomaga.

To właśnie w tego typu sytuacjach hipnoterapia jest tak dobra w pomaganiu, i robi to na wiele sposobów, mających na celu poprawę umiejętności radzenia sobie, gdy jesteś pod presją. Każda osoba jest oczywiście inna, tak samo jak każdy związek, ale typowa hipnoterapia może obejmować niektóre lub wszystkie z nich:

Możemy identyfikować i rozdawać z jakaś zasadniczymi problemami w twój nieświadomym umysle który mógł być hamujący twój związek, lub twój zdolność autentycznie czuć blisko twój partnera.
 
Możemy przyjrzeć się sposobom zmniejszenia stresu, lęku lub napięcia, którego doświadczasz, niezależnie od tego, czy pochodzi ono z Twojego związku, czy też z innego miejsca.
 
Możemy ustanowić lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym lub poprawić Twoje umiejętności zarządzania czasem, aby dać Ci więcej możliwości, aby rzeczywiście cieszyć się Twoim związkiem i byciem razem.
 
Poprawiając Twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości, możemy pomóc Ci poczuć się bardziej zrelaksowany i komfortowo omawiając Twoje uczucia z partnerem.
 
Zwiększając Twoją motywację, możemy pomóc Ci w podjęciu działań, aby upewnić się, że Twój związek pozostanie w przyszłości na właściwej drodze.
 
Hipnoterapia nie jest poradnictwem dla par. Pracuję z jedną osobą na raz, ale nie oznacza to, że osoba, która zdecyduje się przyjść i zobaczyć mnie, jest tą "winną" trudności w związku. Często jest to po prostu osoba, która czuje, że ma najmniejsze strategie radzenia sobie z sytuacją, albo ta, która przenosi problemy z poprzednich związków na nowe.

Czasami pomaga wam obojgu podjąć jakąś terapię, a jeśli myślę, że tak jest, to dam wam radę. Dlatego na początku warto umówić się na bezpłatną sesję informacyjną, w której oboje weźmiecie udział, zanim zdecydujecie, jak postępować.

Jak tylko to zostanie postanowione, przy użyciu kombinacji metod i specjalistycznych technik, hipnoza może pomóc zbliżyć się do siebie, pomóc odzyskać zaufanie i zbudować na swojej przyszłości razem, pozwalając cieszyć się swoim czasem ze sobą i umieścić tę iskrę z powrotem w swoim związku.