5 wskazówek, jak radzić sobie z samotnością

Zamknięcie COVID-19 poważnie ograniczyło życie towarzyskie każdego człowieka i prawdopodobnie będzie o wiele gorsze, jeśli będziesz poddany kwarantannie z objawami lub jeśli będziesz żył samotnie. Zdystansowanie społeczne sprawia, że nawet zewnętrzne interakcje są dziwne; zazwyczaj można przywitać przyjaciela na ulicy uściskiem, ale teraz nawet jego widok jest o wiele mniej prawdopodobny. Nie martw się. Zamknięcie nie będzie trwało wiecznie, a oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym czasie.

1 Dbaj o swoje zdrowie w ogóle

Jeśli zadbasz o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, poczujesz się lepiej i będziesz miał mniej czasu na rozmnażanie. Jeśli nie możesz wyjść na zewnątrz, filmy z ćwiczeniami są na całym YouTube i upewnij się, że masz mnóstwo zdrowej żywności przechowywanej w puszkach (w razie potrzeby). Teraz może być dobry czas na medytację, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Zobacz nasze poprzednie artykuły, aby zapoznać się z bardziej ogólnymi pomysłami.

2. Zadzwoń do kogoś

Kontakt telefoniczny z bliskimi jest teraz bardzo ważny, zwłaszcza jeśli oni też mieszkają sami. Jeśli telefon to za mało, zainstaluj Skype'a; jest darmowy, a będziecie mogli zobaczyć swoje twarze. Spróbuj skonfigurować gry do gry przez Skype'a - jeśli oboje macie tę samą grę planszową, możesz użyć czatu wideo, aby dowiedzieć się, gdzie znajdują się utwory każdego z graczy! Jeśli jest to zbyt skomplikowane, skorzystaj z Google 'multiplayer puzzle games' lub 'online games with friends'. Jedną z popularnych gier w tej chwili są pokoje ucieczki online, w których wielu graczy współpracuje ze sobą w celu rozwiązywania wskazówek.

Jeśli potrzebujesz kogoś innego, kto mógłby zadzwonić, istnieje wiele telefonów zaufania w zakresie zdrowia psychicznego, takich jak Samarytanie (116 123), którzy chętnie udzielą pomocy.

3. Zajmij się

Jeśli nadal pracujesz, upewnij się, że nadążasz za tym. Jeśli nie, może się okazać, że dryfujesz, nie jesteś ustrukturyzowany, a to może sprawić, że poczujesz się gorzej. Postaraj się nadążać za rutyną podobną do tej, którą masz w swoim zwykłym życiu; wstawaj i idź spać o tej samej porze, jedz o tej samej porze, itp. Jeśli nie masz wystarczająco dużo do zrobienia, posprzątaj swój dom naprawdę dobrze lub naucz się nowych umiejętności, takich jak rysowanie, pieczenie lub śpiewanie - są kursy online we wszystkich rodzajach rzeczy, a wiele z nich jest darmowych. Spróbuj Udemy lub Skillshare dla niektórych pomysłów. Pobyt zajęty zostawi ci mniej czasu na myślenie o tym, jak bardzo jesteś samotny, a ty możesz zaimponować swojej rodzinie, gdy będziesz na nich skakać, pokazując, czego się nauczyłeś.

4. Dołącz do klubu online

Istnieje wiele forów i blogów na każdy temat, który możesz sobie wyobrazić, a na pewno będzie to społeczność, którą będziesz się cieszyć. Nie zalecamy korzystania z Internetu w celu uniknięcia kontaktów towarzyskich w prawdziwym życiu, ale kiedy kontakty towarzyskie w prawdziwym życiu nie wchodzą w grę, mogą być bardzo ważne. Znajdź ludzi o podobnych poglądach i porozmawiaj o czymś, co Cię zainteresuje! Spróbuj sprawdzić strony klubów na Facebooku w Twojej okolicy, więc jeśli jest taki, który Ci się podoba, masz na co czekać, gdy skończy się blokada, a w międzyczasie możesz poznać ludzi już tam obecnych online.

5. Słuchajcie nagranych głosów

Jeśli naprawdę chcesz znów usłyszeć czyjś głos, na YouTube jest mnóstwo filmów, w których ludzie rozmawiają ze słuchaczem. Spróbuj poszukać rzeczy takich jak "medytacyjna samotność z przewodnikiem". Albo odtwórz w tle, podczas pracy, audycję radiową, audio konwersację lub audiobook, tak aby brzmiało to tak, jakby ktoś inny był w pobliżu.