8 prostych trików, aby zwiększyć swoją pewność siebie

Większość z nas doświadcza sytuacji, w których chcielibyśmy mieć trochę więcej pewności siebie, a może czujesz, że Twoja pewność siebie jest ogólnie niska. Tak czy inaczej, możesz wzmocnić swoją pewność siebie, stosując się do tych sugestii, a są one łatwiejsze niż myślisz. Chodzi o to, by robić coś, a nie nic, i znów mieć poczucie kontroli.

1. Zaznacz coś na swojej liście "do zrobienia".
Nieważne co to jest, po prostu wsiadaj i zrób to. Kiedy odniesiesz sukces w czymś - jakkolwiek małym - czujesz się bardziej pewny siebie. (Jeśli czytasz kilka blogów na ten temat, możesz znaleźć ludzi, którzy proponują zacząć od największego zadania. Ale jeśli naprawdę musisz budować swoją pewność siebie, to lepiej zacząć od najłatwiejszego).

2.Ogranij swoje życie w każdy możliwy sposób.
Jeśli brakuje ci pewności siebie, prawdopodobnie masz zbyt wiele do stracenia. Wyjmij bałagan ze swojego życia. Obejmuje to ludzi, "rzeczy", których już nie potrzebujesz, małe prace, które odkładasz, i wszystko inne, co cię denerwuje. Przypomnij sobie, że zasługujesz na coś lepszego.

3. Zrób coś, w czym jesteś dobry.
Jak mówi Roald Dahl: "Wszyscy się rodzą, ale nie wszyscy rodzą się tacy sami". Niektórzy wyrosną na rzeźników, piekarzy, czy świeczników. Niektórzy będą dobrzy tylko w robieniu galaretkowej sałatki". W czym jesteś dobry? Nawet jeśli robisz fantastyczną galaretkową sałatkę, rób to tak często, jak możesz! Poczujesz się szczęśliwsza i zwiększy się twoja pewność siebie.

4. Nie pozwól, by inni cię postawili!
Nie dziel się swoimi celami z ludźmi, którzy będą cię krytykować lub mówić, że nigdy tego nie zrobisz. Jeśli brakuje Ci pewności siebie, trudniej jest dostrzec, że ich negatywne nastawienie wynika z ich własnych wątpliwości i obaw, a nie z Twoich, a ich szczypta może być wystarczająca, abyś zrezygnował z tego pomysłu. Dziel się swoimi celami tylko z tymi, którzy będą cię wspierać i zachęcać, dopóki nie wyjdziesz na prostą.

5. Zaufanie do projektu, nawet jeśli jeszcze tego nie czujesz.
Język twojego ciała wpływa na to, jak się czujesz, a badania pokazują, że pochylona postawa zachęca cię do negatywnego myślenia. Pomyśl o kimś, kogo znasz, kto zawsze wydaje się być pewny siebie, nawet jeśli jest to postać fikcyjna w filmie. Naśladuj ich ruchy i postawę i zobacz, o ile bardziej pewny siebie czujesz.

6. Ćwiczcie regularnie.
Ćwiczenia wzmacniają endorfiny, substancje chemiczne w mózgu, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Rezultatem jest poprawa siły woli, wytrzymałości i wiary w siebie oraz zmniejszenie lęku. Wszystkie te zmiany nieuchronnie zwiększą również Twoją pewność siebie.

7. Zróbcie listę swoich pozytywnych cech.
Jeśli masz z nią problemy, poproś przyjaciół lub rodzinę, aby wymienili trzy rzeczy, które lubią w tobie. Pomysł ten ćwiczenie no jest czuć wielkogłowego lub egoistycznego ale rozpoznawać twój swój bardzo prawdziwych umiejętności, talenty i zdolności. Trzymaj tę listę pod ręką i odwołaj się do niej, gdy masz flagę pewności siebie.

8. Zrób listę celów, które osiągnąłeś w przeszłości.
Uwzględnij wszystko, od zdawania egzaminów w szkole do uzyskania prawa jazdy. Porównaj to z powyższym i zobacz, jak twoje pozytywne cechy doprowadziły cię do osiągnięcia tych celów. Pomyśl o tym, jak mogą one doprowadzić cię do innych.

9. Bonus hack. Jeśli masz długotrwałe lub głęboko zakorzenione problemy z pewnością siebie, może to być symptom jakiegoś innego problemu. Może to być problem psychologiczny, jak lęk lub depresja, lub fizyczny, jak zaburzenie równowagi hormonalnej. Najlepiej porozmawiać o tym z lekarzem pierwszego kontaktu i/lub rozważyć skorzystanie z pomocy hipnoterapeuty, który może pomóc w rozwiązaniu podstawowych problemów.

Podsumowując, nikt z nas nie czuje się pewnie w 100%. To naturalne, że poziom Twojej pewności siebie zmienia się od czasu do czasu i w różnych okolicznościach. Ale możesz łatwiej niż myślisz poprawić sytuację.

Nawet w trudnych okolicznościach, twoja pewność siebie jest zawsze na miejscu, sztuczka polega na znalezieniu sposobu, aby się do niej dobrać. Te proste czynności to prosty sposób na ponowne odkrycie pewności siebie, którą myślałeś, że straciłeś.