Bycie blisko natury jest dobre dla twojego zdrowia psychicznego.

 

Wiele bdań pokazuje, że bycie blisko natury jest dobre dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Zespół z UEA's Norwich Medical School stwierdził, że przebywanie w otoczeniu zieleni poprawia samopoczucie. Może zmniejszyć zmęczenie, stan zapalny, stres, depresję i lęk, a nawet poprawić pamięć i koncentrację.

W Japonii, "Kąpiel w lesie" staje się bardzo popularna, ale nie możemy wszystkich narzędzi zrzucić i udać się do lasu przy kropli kapelusza. Jednak badania Norwich obejmowały parki miejskie, zieleń uliczną i niezabudowane tereny z naturalną roślinnością i to wszystko zmieniło się.

Jak więc wykorzystać nadchodzącą cieplejszą pogodę i jak najlepiej wykorzystać tereny zielone wokół siebie?

Miejscowe przestrzenie:

Użyj wszystkich swoich zmysłów, aby być "w tej chwili". Pozwól sobie uświadomić sobie wszystkie dźwięki wokół siebie; drzewa szeleszczące na wietrze, ptaki i zwierzęta, strumienie, a nawet ruch uliczny. Zwróć uwagę na kolory i kształty wokół siebie oraz na zapachy. Tekstura ziemi pod twoimi stopami i zieleń wokół ciebie.

Puszczajcie na chwilę rzeczy codzienne. Oczyśćcie głowę i odprężcie się!

Cieszcie się pokojem. Zrozum, że właśnie w tym momencie czujesz spokój, ciszę i pogodę ducha, do którego możesz wrócić w każdej chwili, kiedy tylko zechcesz w swojej wyobraźni.

Zbuduj zieloną przestrzeń do codziennej rutyny: zabierz swoją poranną kawę lub lunch do zielonej przestrzeni, jeśli możesz.
Dalej od domu:

Bądź wygodny. Sukienka dla praktyczności nad stylem, jest to szczególnie ważne w przypadku obuwia. Weź mnóstwo napojów i przekąsek. Jest to oczywiście łatwiejsze, jeśli jesteś w samochodzie; jeśli jesteś w środkach transportu publicznego lub idziesz pieszo, weź plecak, aby równomiernie rozłożyć ciężar na plecach i ramionach.

Unikaj rozpraszania uwagi. W nagłych przypadkach należy wziąć telefon komórkowy, ale należy go uciszyć. Jeśli konieczne jest pozostawienie go włączonego, wybierz miękki, naturalny dźwięk dzwonka; bieżąca woda, śpiew ptaków itp.

Postępuj zgodnie z kodem kraju. Weź mapę, jeśli nie znasz dobrze tego obszaru. Trzymając się oznaczonych ścieżek, nie zgubisz się, nie wejdziesz na teren prywatny ani nie wejdziesz w niebezpieczne miejsca. Pozostawienie bramek tak, jak je znalazłeś, i trzymanie zwierząt domowych pod kontrolą jest niezbędne.

Weź środek odstraszający owady i filtr przeciwsłoneczny. Zapobieganie problemom jest lepsze niż leczenie!