Czy istnieją gwarancje na hipnoterapię?

Jeśli rozważasz zastosowanie hipnoterapii w celu rozwiązania jakiegoś problemu w swoim życiu, prawdopodobnie zrobiłeś trochę czytania na ten temat. (Dobrze dla ciebie - absolutnie powinieneś!)

Pewnie słyszeliście, że hipnoza jest bardzo skuteczna; może nawet, że może być "cudownym lekarstwem". Może to być dla Ciebie dość duża inwestycja pod względem czasu, pieniędzy i wysiłku. Tak więc może wydawać się rozsądne pytanie, czy mogę zaoferować gwarancję rozwiązania jakiegokolwiek problemu, z którym macie do czynienia.

MOGĘ ZAGWARANTOWAĆ HIPNOZĘ?
Szczerze mówiąc, nie mogę zagwarantować, jaki poziom sukcesu osiągniesz. Ani żaden inny terapeuta, hipnoza czy inny. To jeden z powodów, dla których istnieje tak wiele różnych podejść: poradnictwo, coaching, psychoterapia, hipnoterapia. Jeśli którekolwiek z nich mogłoby zagwarantować 100% sukces w każdym przypadku, dlaczego ktokolwiek miałby się uczyć, zapewniać lub wykorzystywać cokolwiek innego? Oczywiście, że nie.

Aby dysponować zestawem technik, które sprawdziłyby się w każdych okolicznościach i dla wszystkich ludzi, musiałabym mieć pewność, że wszyscy moi klienci są dokładnie tacy sami. Wszyscy z lękiem mieliby ten sam rodzaj lęku. Każdy, kto ma fobię, musiałby to zrobić w tym samym stopniu i z tego samego powodu. Każdy, kto chciałby rzucić palenie, miałby te same motywacje i wyzwania. Ale oczywiście wiemy, że każdy człowiek jest inny, a to oznacza, że wszyscy moi klienci też są inni. Jeśli wszyscy moi klienci są inni, to ich sytuacje i rozwiązania też będą inne.

TWÓJ ŚWIAT, MOJE SŁOWA
Kiedy pisałam moją książkę o hipnoterapii, wybrałam ten tytuł, ponieważ wydawało mi się, że bardzo dobrze odzwierciedla on to, co dzieje się w sesji hipnoterapeutycznej. Aby moje sugestie hipnotyczne były jak najbardziej skuteczne, muszę dostać się do waszego świata, zadawać pytania i być może poprosić was o przemyślenie rzeczy w sposób, który jest dla was nowy.

Jesteś wyjątkowy, z wyjątkowym i indywidualnym spojrzeniem na życie. Ty i ja możemy razem odkrywać wasz świat, a ja mam zestaw umiejętności, które mogą pomóc wam go zmienić. Ale będą one musiały być wykorzystane we właściwy dla ciebie sposób.

W OPARCIU O TWOJĄ MOTYWACJĘ
Więc co to naprawdę znaczy? Cóż, mamy już dobry początek. Tylko będąc na tej stronie i czytając to pokazujecie, że nie chcecie już żyć z problemem. Masz motywację i chęć, aby coś z tym zrobić, nawet jeśli nie jesteś pewien, co zrobić. Możemy zacząć od tego.

CO MOGĘ ZAGWARANTOWAĆ
Jak powiedziałem, nie mogę zagwarantować, że mogę cię "wyleczyć", a szczerze mówiąc, nawet nie lubię używać słowa "wyleczenie". Rozwiązywać, redukować, zmieniać, pomagać; wszystkie te słowa są o wiele bliższe temu, co robię. Jednak:

Mogę zagwarantować, że będę cię słuchał.
Mogę zagwarantować, że zawsze będę traktował twoje pomysły i uczucia z szacunkiem.
Gwarantuję, że będę szanował waszą godność i prywatność.
Gwarantuję, że jeśli myślę, że nie mogę wam pomóc, lub że ktoś inny może wam pomóc bardziej, powiem wam.
Mogę zagwarantować, że chociaż mogę tylko oszacować, ile sesji będziecie potrzebować, nie będę was trzymać w terapii dłużej niż potrzeba, aby uzyskać pożądane rezultaty. I że możesz przerwać terapię w każdej chwili, po prostu mówiąc mi, że postanowiłeś przerwać.
Mogę zagwarantować, że będę pracować z tobą i twoimi opiniami. Jeśli czujesz, że coś jest dla ciebie nie w porządku, możemy przyjrzeć się innym podejściom.
Mogę zagwarantować, że będę ufać, że naprawdę chcesz się zmienić, że jesteś gotowy podjąć wysiłek, aby to zrobić i że jesteś skłonny rozszerzyć pracę, którą wykonujemy na sesjach, na twoje codzienne życie.
Mogę zagwarantować, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc wam osiągnąć to, co chcecie osiągnąć, i stać się osobą, którą chcielibyście być.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, po prostu zadzwoń do mnie. Chętnie odpowiem na wszelkie wasze pytania i upewnię się, że jesteśmy w dobrej formie przed podjęciem współpracy z wami.