Instruktor fitness – ile zarabia?

ile zarabia instruktor fitnessWielu ludzi zapewne zastanawia się, czy warto zostać instruktorem fitness. Wciąż powstają nowe ośrodki tego typu, a i zainteresowanie społeczne uczęszczaniem na tego typu zajęcia jest spore. Odpowiadamy więc – tak, zawód instruktora fitness jest bardzo opłacalny!

ZAROBKI W STOLICY

Najwięcej można, oczywiście, zarobić w stolicy. Warszawa zachęca wieloma wspaniałymi ofertami – wystarczy mieć odpowiednie wykształcenie (najlepiej być po akademii wychowania fizycznego) oraz znać dobrze co najmniej jeden język obcy (najlepiej język angielski oraz język niemiecki). Można z łatwością obliczyć, że: - instruktor aerobiku zarabia około 7 tysięcy miesięcznie - instruktor wschodnich sztuk walki około 9 tysięcy złotych miesięcznie - instruktor boksu około 8 tysięcy złotych miesięcznie Niezmiernie istotne jest wykształcenie, zdobyte doświadczenie oraz zaangażowanie w pracę i czas poświęcony na jej wykonanie. Około 8-9 godzin pracy dziennie (codziennie) to norma.

Kto zdobył doświadczenie za granicą również jest o wiele lepiej opłacany. Warto jednak zdecydować się na poszukiwanie pracy w Warszawie, ponieważ widać sporą rozbieżność pomiędzy zarobkami w stolicy, a na przykład w Gdańsku – tam instruktor aerobiku pracujący w najpopularniejszym klubie zarabia „zaledwie” 4,5 tysiąca złotych. To bardzo dużo, ale jednocześnie około 2,5 tysiąca mniej, niż w Warszawie. Pracodawcy oferują w stolicy umowę o pracę, zarobki powyżej średniej krajowej, dodatki oraz pakiet socjalny.

ŚWIETLANA PRZYSZŁOŚĆ

Gdzie instruktorzy mogą znaleźć pracę? - w klubach sportowych - hotelach - centrach spa - na siłowniach - w centrach fitnessu Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą kariery dla absolwentów wychowania fizycznego była praca szkole, na stanowisku nauczyciela. Obecnie nie jest to już ich wymarzony pracodawca – głównie ze względów finansowych. Branża bowiem rozwija się i przynosi spore zyski, które przekładają się na wynagrodzenia pracowników – tyle na pewno nie zarobiliby w szkole! Często dzieje się to za sprawą biznesmenów i menadżerów, którzy pragnąc doskonale wyglądać zapisują się na siłownię, fitness, czy sztuki walki. Są w stanie naprawdę wiele zapłacić, by osiągnąć cel!