Instruktor fitness – praca od kulis

instruktor fitnessZaglądasz na jeden z portali grupujących oferty pracy – jacy specjaliści najłatwiej znajdą dziś pracę. Wśród szczególnie cenionych profesji znaleźć dziś można między innymi instruktorów fitness – szukają ich nie tylko szkoły i kluby fitness, ale też ośrodki wypoczynkowe, domy kultury czy zwykłe placówki oświatowe. Warto więc przyjrzeć się z bliska tej pracy i zobaczyć, na jakich warunkach zazwyczaj są zatrudniani instruktorzy.

Jakie wymagania musisz spełnić?

Najlepiej, jeśli na swoim koncie masz ukończone specjalistyczne kursy – zarówno w zakresie samego fitness, jak i rehabilitacji, fizjoterapii, wychowania fizycznego czy dietetyki. Dla większości pracodawców spore znaczenie ma też dyspozycyjność – wszak to często praca na więcej, niż cały etat  i znajomość języków obcych, zwłaszcza angielskiego.

Co dostajesz w zamian?

Prawdziwych pasjonatów fitness na pewno ucieszy fakt, że pracując jako instruktor w większości przypadków będą mieli możliwość doskonalenia swoich zawodowych umiejętności – pracodawcy fundują im bowiem liczne szkolenia i dodatkowe kursy. Warto też wspomnieć o wyjazdach na zawody czy inne branżowe eventy, na które mogą liczyć najlepsi pracownicy.

Czy to się opłaca?

W największych miastach pensje instruktorów fitness oscylują wokół średniej krajowej – na pewno więc nie są to małe pieniądze. Osobom energicznym i lubiącym kontakt z ludźmi taka praca przyniesie, oprócz finansowych i zawodowych profitów, także mnóstwo satysfakcji – a ta jest przecież najważniejsza!