Jak wybrać kurs instruktora fitness?

jak wybrać kurs instruktora fitnessZanim zdecydujemy się na udział w konkretnym kursie należy dowiedzieć się kto będzie prowadzącym, a dokładnie czy posiada już duże doświadczenie w zawodzie. Oczywiście profesjonalni instruktorzy należą do bardzo wymagających, lecz dzięki temu na pewno wiele się nauczymy. Kursy u tych najlepszych są zazwyczaj dość drogie, jednak dają również duże szanse, że odniesiemy sukces. Poza tym kto nas będzie szkolił musimy się także dowiedzieć jakie uprawnienia otrzymamy po ukończeniu kursu. Certyfikat danej szkoły jest istoty, ale najlepiej jeśli otrzymamy Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku, które opatrzone jest specjalnym numerem nadanym przez MEN. Kolejną bardzo ważną sprawą są umiejętności instruktora w zakresie pracy z drugim człowiekiem.

Wszelkie prestiżowe kursy, z najbardziej utytułowanymi instruktorami, nie przyniosą nam wiele dobrego jeżeli nasz nauczyciel nie będzie potrafił we właściwy sposób przekazać swojej wiedzy. Entuzjazm prowadzącego zajęcia oraz jego zamiłowanie do fitnessu powinny zmobilizować uczestników kursu do pracy. Nie może być jednak mowy o jakiejkolwiek presji ze strony instruktora lub ubliżaniu kursantom, którzy nie radzą sobie z ćwiczeniami.

kursy instruktorskieFitness ma być dla nich przede wszystkim przyjemnością. Liczy się także precyzyjne tłumaczenie wszystkich ćwiczeń czy nauka poprawnego oddychania. Mimo pracy w grupie dobry instruktor potrafi także indywidulanie podejść do uczestników i zwraca uwagę na to kiedy ktoś ze względu na kontuzje czy wady postawy nie powinien wykonywać określonych ćwiczeń. Co więcej instruktor musi świecić przykładem, dlatego powinien on ćwiczyć wraz z uczestnikami. Niestety aktualnie rynek pracy w branży fitness cechuje duża konkurencja dlatego należy zadbać o pozyskanie jak największej ilości specjalizacji, takich jak na przykład połączenie ćwiczeń z tańcem czy body ball. Każde przebyte szkolenie jest na wagę złota. Warto też zwrócić uwagę na to, że obecnie instruktorów fitness poszukują nie tylko kluby ale także na przykład ośrodki wypoczynkowe do których warto przesłać nasze CV. Jeśli nie mamy oporów przed wyjazdem poza granicę Polski, można spróbować swoich sił jako trener personalny. Dzisiaj zapotrzebowanie na takich ludzi w krajach zachodnich jest naprawdę duże i można zarobić naprawdę dobre pieniądze.