Jakie oczekiwania stawia się przed trenerem personalnym?

kurs trenera personalnegoOsoba znajdująca zatrudnienie jako trener personalny ma przed sobą dość nietypowe zadanie. Jej obowiązkiem jest prowadzenie indywidualnych zajęć z klientem, oczekuje się przy tym, że trener personalny dobierze nie tylko ćwiczenia, ale również dietę do możliwości i ograniczeń osoby, która zdecydowała się mu zaufać. Jego najważniejszym zadaniem jest pomaganie klientowi, który chce zdobyć oczekiwaną sprawność, należy przy tym liczyć się z tym, że wspomniana pomoc będzie składała się z przynajmniej kilku elementów. Bardzo często okazuje się, na przykład, że konieczna jest ścisła współpraca z lekarzem, treningi indywidualne cieszą się bowiem popularnością wśród rekonwalescentów. Okazuje się jednak, że nie są oni wcale jedynymi osobami szukającymi wsparcia u trenera personalnego, treningi indywidualne podobają się bowiem również gwiazdom estrady i politykom. Od niedawna propozycja ta jawi się jako interesująca również w odniesieniu do osób świadomych swoich potrzeb, a więc takich, które mają pewien plan, a teraz koncentrują się przede wszystkim na tym, aby możliwie szybko doprowadzić do jego realizacji.

Często są to osoby robiące kariery i mające świadomość tego, że dla nich samych czasu nie pozostaje już zbyt wiele, nie brakuje przy tym również kobiet, które poświęciły się rodzinie, a które wcale nie chcą biernie przechodzić przez życie. Nie brakuje też osób, które trafiają do trenera personalnego wprost od lekarza, który sugeruje im, że zmiana trybu życia, a zwłaszcza walka ze zbędnymi kilogramami okaże się najlepszym, co mogą zrobić dla własnego zdrowia. Oczekiwania samych klientów bywają bardzo zróżnicowane. Spora ich grupa liczy, przede wszystkim, na wsparcie, które pomoże im przygotować się do sezony narciarskiego.

trener personalnyNie brakuje jednak również osób odchudzających się, seniorów, kobiet w ciąży, a nawet dzieci, dla nikogo bowiem zaskoczeniem nie jest dziś to, że nadwaga jest problemem coraz młodszych Polaków. Oczywiście, początkujący trener na ogół nie może wybierać, z którymi klientami chciałby współpracować, a którym wolałby polecić innego specjalistę. Z czasem nabiera jednak nowych umiejętności i może mówić o określonej dziedzinie, w której się specjalizuje i w której odnosi rezultaty w największym stopniu zasługujące na uznanie. Istnieje wiele czynników mających na to wpływ, wypada więc wspomnieć choćby o wcześniejszych doświadczeniach trenera i jego własnych zainteresowaniach. Nie można nie zgodzić się zresztą z tym, że zawód trenera personalnego jest jednym z tych, w których najlepsze rezultaty przynosi połączenie wiedzy teoretycznej oraz praktyki, a ten, kto nie dostrzega podobnych zależności, jest skazany na niepowodzenie. Osoba, która liczy na sukces nie musi obawiać się zbyt dużych kosztów, pieniądze zainwestowane w kurs zwracają się bowiem dość szybko. Nie można jednak zapominać o tym, że mamy do czynienia z zawodem, który wymaga nieustannego rozwoju, jeśli więc nie jesteśmy gotowi na systematyczne poszerzanie naszej wiedzy i doskonalenie charakteru, nie mamy większych szans na osiągnięcie ostatecznego sukcesu.