Odchudzanie przez fitness

odchudzanie fitnessJeśli dłuższe treningi nie przynoszą efektów trzeba pomyśleć czy dobrze je realizujemy.

1. Duże zmęczenie = szybkie odchudzanie Nie jest to równanie, które rzeczywiście jest prawdziwe. Tak naprawdę najważniejsze będzie to jak długo ćwiczymy a nie to jak intensywne są to ćwiczenia. Nie warto więc ćwiczyć na maksa ponieważ będziemy się szybko męczyć a co za tym idzie nasze ćwiczenia nie przyniosą efektów, ponieważ nie uda się spalić dużej ilości tłuszczu. Trzeba więc ćwiczyć kontrolując swoje tętno. Najważniejsze to utrzymywać je na poziomie między 65-75% swojego maksymalnego HR. Jakie jest maksymalne HR? To można łatwo obliczyć jeśli od 220 odejmiemy swój wiek. Gdy już wiemy jak liczyć swój poziom do spalania tłuszczu można rozpocząć ćwiczenia właśnie z utrzymywanie tętna na takim poziomie, który da najlepsze spalanie tłuszczu.

2. Ćwiczenia na stepprze wyszczuplą nogi Jest to bardzo złe przekonanie, które wydaje się, że będzie wynikać z tego, że ludzie mylą między sobą step od steppera. Musimy pamiętać, że step wykonywany jest w ramach ćwiczeń aerobowych na specjalnym stopniu. W tym przypadku nasze uda i łydki nie będą zmieniać swojej objętości. Natomiast stepper to specjalne urządzenie, które pozwala na intensywny trening, który będzie opierał się na ruchach, które imitują chodzenie po schodach. Tak prowadzony trening w rzeczywistości daje naprawdę bardzo dobre efekty. Ale jeśli chodzi o odchudzanie może niestety wpłynąć na powiększenie obwodu nóg przez rozbudowanie mięśni.

3. Do sukcesu potrzeba 3 treningów tygodniowo Nie jest to ani prawda ani kłamstwo. Najlepiej oczywiście ćwiczyć codziennie i to potwierdza także WHO. Ale jak wiadomo nie każdy ma takie możliwości, by codziennie ćwiczyć i nie ma w tym nic dziwnego. W związku z tym najlepiej przed rozpoczęciem ćwiczeń racjonalnie zastanowić się nad tym ile będzie się miało czasu na ćwiczenia i tak nakreślić sobie plan na dłuższy okres czasu. Można potem według tego planu ćwiczyć. Dlatego najlepiej co dzień, ale lepiej 3 razy w tygodniu przez dłuższy okres czasu niż codziennie przez dwa tygodnie. Zawsze jednak na efekty ćwiczeń trzeba poczekać około 1,5 miesiąca. A przed ich rozpoczęciem warto skontaktować się z trenerem i poszukać u niego porad.