8 najlepszych sposobów na walkę ze świątecznym stresem

Jest wiele powodów, dla których sezon urlopowy może być trudny. Stres finansowy lub rodzinny jest powszechny, a presja, aby cieszyć się sobą, może sprawić, że radość będzie jeszcze trudniejsza. Bez względu na to, czy obchodzisz Boże Narodzenie, czy inny okres świąteczny, te najlepsze wskazówki pomogą Ci cieszyć się szczęśliwszym urlopem.

Plan na przyszłość
Kanał Santa, zrób listę i sprawdź ją dwa razy. Najpierw zrób listę wszystkich rzeczy, które musisz zrobić, a następnie posegreguj je w kolejności ważności, która może być zrobiona najszybciej. Jeśli wygląda to zbyt wiele, sprawdź, czy naprawdę musisz zrobić wszystkie te rzeczy; Czy musisz spędzić cały dzień wędrując wokół sklepów, gdy eBay jest tam? Jeśli obawiasz się, że o czymś zapomniałeś, poproś kogoś innego, aby sprawdził tę listę. Umieszczenie tej listy na tablicy ogłoszeń w pokoju, w którym często przebywasz, może sprawić, że będziesz o niej pamiętał.

Zaangażować innych
Innym dobrym powodem do umieszczenia Twojej listy z kroku 1 w publicznym pokoju jest to, że członkowie Twojej rodziny mogą zobaczyć, co trzeba zrobić. Zachęcaj ich do pomocy, aby nie tylko na tobie spoczywał ciężar, ale także, abyś mógł połączyć się w dzieleniu się pracą. Może nadszedł czas, aby nauczyć dzieci przepisu na ciasto świąteczne? Czy Twój sąsiad chciałby wyprowadzić Twojego psa na spacer, podczas gdy Ty będziesz dekorować? Wiele rąk wykonuje lekką pracę.

Pomagać innym
Niewiele rzeczy sprawia, że doceniasz sezon na dawanie więcej niż na dawanie innym. Jeśli możesz, przekaż trochę pieniędzy lub poświęć swój czas na cele charytatywne. Sezon zimowych wakacji jest szczególnie ciężki dla bezdomnych, starszych, niepełnosprawnych, chorych, umysłowo i dla upośledzonych dzieci, a twoja pomoc w każdej z tych spraw może zarówno zmienić ich sytuację, jak i sprawić, że poczujesz się szczęśliwy z powodu uszczęśliwienia innych ludzi. Jeśli nie macie zbyt wiele pieniędzy lub czasu, aby je oddać, teraz jest dobry czas, aby przejść przez swoje stare rzeczy za coś, czego już nie używacie, a co można przekazać do sklepu charytatywnego. Nawet podarte lub poplamione ubrania mogą być zazwyczaj poddane recyklingowi; Zapytaj sklep, czy to robią. Pomyśl o tym jak zrobić miejsce dla nowych prezentów! www.givewell.org może pomóc ci znaleźć, które organizacje charytatywne używają twój darowizny najlepiej.

Nadążanie za codziennym stresem
Pamiętasz te wszystkie metody radzenia sobie ze stresem, które brałeś gdzie indziej? Upewnij się, że znajdziesz dla nich trochę czasu. Gorąca kąpiel, filiżanka ziołowej herbaty, kilka minut medytacji, czytanie ciekawych historii lub słuchanie ulubionej piosenki może pomóc. Zobacz poprzednie artykuły, aby uzyskać więcej sugestii!

Zachowaj trochę czasu dla siebie

Nawet gdy cała rodzina radzi sobie doskonale, rutynowa zmiana polegająca na tym, że jest tu więcej ludzi niż zwykle, może być trudna. Jeśli zacznie się to do ciebie docierać, możesz się usprawiedliwić i spędzić trochę czasu w cichym pokoju lub na zewnątrz. Jeśli masz partnera lub współmałżonka, spróbuj spędzić trochę czasu tylko z nimi, bez dzieci i rodziców w pobliżu.

W skrajnych przypadkach, możesz w ogóle nie chcieć dołączyć do swojej rodziny. Jeśli cię obrażają lub nie akceptują, nie czuj się zobowiązany do powrotu do domu tylko dlatego, że "powinieneś";. Jeśli naprawdę nie możesz się z tym pogodzić, spędzić dnia samotnie przy ciepłym drinku i dobrej książce, albo u znajomego, albo na wolontariacie (patrz wyżej), i nie czuć się winnym. Twoim priorytetem jest twoje własne zdrowie psychiczne. Jeśli nadal z nimi mieszkasz lub musisz się z nimi zobaczyć, spróbuj umówić się z przyjaciółmi na sms-y lub zadzwonić do ciebie w ciągu dnia, aby cię rozweselić.

Jeśli chcesz być z rodziną, ale nie możesz, na przykład, pozwolić sobie na podróż do nich, to podobnie nie czuj się z tym źle, ale postaraj się zadzwonić. Spróbuj również spędzić czas z bliskimi, którzy są w pobliżu; miejscowy przyjaciel może być szczęśliwy, że cię widzi.

Jeśli to jest poważne, poszukaj pomocy
Zima to szczytowy okres dla takich problemów jak Sezonowe Zaburzenia Efektywne, a stres wakacyjny może pogłębiać lęk i depresję. Święta, w których wszyscy wokół ciebie wydają się szczęśliwi, mogą również pogorszyć inne problemy, na przykład, jeśli są to pierwsze święta po śmierci lub rozstaniu bliskiej osoby. Jeśli wykracza to poza stres, który można opanować, czas na szukanie pomocy. Jeśli uważasz, że możesz stanowić zagrożenie dla siebie, zadzwoń do Samarytan pod numer 116 123 lub skontaktuj się z nimi poprzez ich stronę internetową www.samaritans.org. Jeśli problem dotyczy pieniędzy, spróbuj www.turn2us.org. Jeżeli twój stres jest długotrwały, może zrób rozwiązanie na nowy rok, aby zobaczyć się z terapeutą i uzyskać pomoc, aby sobie z nim poradzić. Bez względu na to, jaki jest twój problem, możesz znaleźć pomoc.