Hipnoza w zarządzaniu stresem


Nie cały stres jest zły, może służyć jako bardzo potrzebny czynnik motywujący do realizacji zadań i osiągnięcia naszych celów.

Jeżeli jednak stres jest zaniedbywany, może mieć negatywny wpływ na twój umysł i ciało, jak również na twoje życie.

Wszyscy reagujemy na stres na różne sposoby, a wiele problemów zdrowotnych można przypisać nierównowadze psychologicznej. Z tego powodu nauka radzenia sobie ze stresem doprowadzi nie tylko do zdrowszego umysłu, ale także do zdrowszego ciała.

Poważne zmiany w życiu, takie jak przeprowadzka, rozwód, zmiana pracy, utrata bliskiej osoby czy nawet wyjazd na wakacje, zostały wymienione jako zdarzenia wywołujące stres i wpłyną na każdego z nas inaczej.

Kiedy stres zaczyna wpływać na codzienne życie, takie jak problemy ze snem, lęk lub brak motywacji, wtedy jest czas, aby zająć się tym problemem i zmienić swoje nastawienie.

Hipnoza może pomóc w radzeniu sobie z zachowaniami powodowanymi przez stres, takimi jak lęk i opanowanie gniewu, ale samo uczenie się radzenia sobie ze stresem może pomóc rozwiązać wszystkie te niezależne kwestie. Nasze oprogramowanie do pobrania w formacie self-hypnosis jest jednym ze sposobów, który może pomóc w nauce radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Hipnoterapia może być stosowana, aby pomóc osobie zrelaksować się i zarządzać myślami i emocjami, które wpływają na nas na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym, w codziennym życiu.

Proste techniki, takie jak ćwiczenia oddechowe, mogą pomóc w przypadku określonych zdarzeń, które mogą wywołać niepokój lub spowodować nadmierny stres.

Może istnieć głębszy problem, który powoduje, że w pewnych sytuacjach jesteście bardziej zdenerwowani i może to być coś, czego nawet nie jesteście świadomi. Jednak stłumiony niepokój jest jak piłka plażowa trzymana pod wodą; za każdym razem, gdy próbujesz ją wypuścić, starasz się wypłynąć z powrotem na powierzchnię.

Hipnoza może pomóc w zidentyfikowaniu pierwotnej przyczyny takich problemów, a Twój terapeuta może pokazać Ci, jak sobie z tym poradzić w skuteczny sposób.

Innym sposobem, w jaki hipnoza może pomóc, jest próba umysłowa.  Poprzez wizualizację scenariuszy wywołujących niepokój i zmianę wyniku możemy zmienić sposób, w jaki działa nasza mapa umysłu.  Można to połączyć z pozytywnymi afirmacjami i wykorzystać w przyszłych scenariuszach, aby wzmocnić naszą pozycję w tych sytuacjach, które wcześniej powodowałyby niepokój.

Na przykład, jeśli uczestnictwo w rozmowach kwalifikacyjnych było czymś, co normalnie byłoby dla ciebie nerwowe, możesz użyć swoich twierdzeń lub prostego kotwicy, która łączy się bezpośrednio z twoimi pewnymi emocjami i użyć tej techniki podczas przyszłych rozmów kwalifikacyjnych.